Звичайно, коли у вас 1 акаунт, достатньо просто в надійному місті зберігати дані від нього і цього буде цілком достатньо, проте коли у вас є ферма, а коли у вас 10 акаунтів ByBit, OKX, Binance, BingX, потім ще Telegram, Discord, Twitter, просто зберігати “десь” доступа вже не самий зручний і хороший варіант, корисно буде вести ефективний облік акаунтів, який в майбутньому може зберегти вам купу нервів і часу.
Вступ
Відразу попереджаю, цей гайд буде більше розмовний, якщо хочете відразу перейти до шаблону, то переходьте до останнього розділу або можете відкрити шаблон за посиланням.
Я рекомендую варіант обліку акаунтів в Google Spreadsheet, ви завжди будете мати доступ до таблиць з будь-якої ОС і пристрою, де є інтернет. Хоча доступні і оффлайн-версії таблиць. Ви можете працювати з таблицями, де є формули, сумування, форматування, купа корисних методів, перемикачі і т.п. Багато хто, за межами крипти, використовують таблиці для ведення бізнесу чи окремих проектів.
Хтось може відразу сказати: “стоп, стоп, стоп, так а де шифрування, де захист” – варто розуміти що ви тут зберігаєте саме акаунти для роботи, і, наприклад, якщо хтось колись отримає доступ до Telegram, де на акаунті Blum, DOGS і CATS – то це не кінець світу, але це я навів спрощений приклад. Звичайно акаунт, в якому ви будете вести таблицю має мати двохетапний вхід, резервну пошту, підключений номер телефону, Google Authenticator. Також ви повинні розуміти що це акаунт для роботи і ви не повинні логінитись в нього з якихось “левих” компів чи з ПК університету.
Звичайно, ідеї подані в цьому гайді, це ідеї – і ви можете інтерпретувати і використовувати їх так, як краще саме вам.
Для чого мені облік ? І так “ОК”
Хочу зробити невеличкий ліричний відступ. Я почав займатись криптою у 2021, хочу уточнити що саме в цей рік я почав робити це повноцінно, тобто не 2-3 акаунта, а 10-50-100 і з того часу не раз працював то за Windows ПК, то за Windows ноутом, потім перейшов на MacBook, потім знов ПК, ноут і т.п. Словом робочих пристроїв змінилось дуже багато і ви не представляєте скільки разів я губив акаунти чи не міг чогось знайти, і уявіть себе – ви працюєте, у вас непогана к-сть аків, все налагоджено, тут завтра якісь зміни, вам потрібно перейти на інший пристрій чи зробити перерву і повернутись через півроку і ви сідаєте, половину акаунтів не можете знайти, сідки від гаманців пропали, бекапів немає, двохфакторки десь загубились і ви сидите і не чим не відрізняєтесь від людини яка умовно місяць назад почала, якщо не гірше.
Хочу зупинитись і наголосити, витрачати час на правильну організацію варто тільки якщо це справді вам буде корисно, щоб ви не працювали заради роботи. Організовували робочий простір, якщо у вас 2-3 акаунта і вам комфортно тримати їх “у блокноті”, то, все кидати і переносити в Google таблиці не обовязково, проте в довгостроковій перспективі і якщо ви плануєте серйозно займатись криптою, раджу все таки організовувати облік більш сучасними методами, як от Google Spreadsheet.
Наприклад, навіть 10 акаунтів, але “бази” – x10 акаунтів ByBit, x10 акаунтів OKX, x10 акаунтів Binance, x10 eSIM, x10 Telegram, x10 Gmail, x10 Twitter, x10 Discord і т.д. Навіть на наведеному вище прикладі по 10 акаунтів базових сервісів – у вас уже в сумі 80 акаунтів, а кожен акаунт – це не завжди тільки логін і пароль. Дата реєстрації, резервні коди, додаткова інформація і т.п. Тому, рекомендую відразу організовувати своє робоче місце, щоб потім легко було повернутись в разі чого чи просто акаунти не губились і ви завжди знали де вони і витрачали час на роботу, а не пошук акаунтів.
Облік акаунтів !ШАБЛОН! (UA версія) – Google Spreadsheet
Нижче я надам посилання на Google Spreadsheet, де наведені приклади для базових типів акаунтів. Далі ви можете розширяти таблицю відповідно до своїх вимог чи додавати свої ідеї.
Дані в таблиці наведені для прикладу, всі паролі, пошти, номери телефонів – довільно введені букви та цифри.
- Облік акаунтів !ШАБЛОН! (UA версія) – посилання
В шаблоні все інтуїтивно зрозуміло. Для використання, робіть копію і змінюйте її як вам потрібно. Якщо виникли якісь запитання, знайшли помилку чи є побажання, пишіть у наш Telegram чат.
Thanks bro for the content