Якщо ви вже деякий час працюєте в крипті, то у вас були ситуації, де під певну подію вам потрібно закинути монету і утримувати її певний час, наприклад BNB чи люба інша під рафл, Launchpool чи інше. І бувають випадки, коли ви закидаєте суму, а монета потім падає і ви мало того що не виграли, так ще й втратили на курсі. А що якщо я вам скажу що не обов’язково втрачати на курсі і це досить просто ?
Розділ 1 – Для чого це потрібно ?
Для початку ще раз поясню для чого потрібен цей спосіб, тільки тепер на прикладі. Уявімо собі що в нас є подія X, під подію X потрібно тримати 1 BNB, по поточному курсі – це 600$. Припустимо подія X – це лотарея (тобто переможця вибирають довільним чином) і тримати 1 BNB потрібно 3 дні. І так, ви купили 1 BNB, наразі це коштувало вам 596$, а тепер виходить якась негативна новина і курс падає на 30%, тепер у вас -180$, тобто 420$, а потім ви ще й не виграли і не змогли окупити затрати.
Підсумую – ви нічого не виграли, так ще й втратили 180$, а уявіть що цей кейс трапить з вами неодноразово. Ви будете постійно втрачати гроші, так ще без гарантій їх окупити. А тепер уявіть що я вам скажу – що ви б нічого не втратили, і могли б повторити так, хоч 10 разів і не хвилюватись за курс монети. Саме для цього і використовується хеджування.
Розділ 2 – Що таке хеджування ?
Я не хочу завантажувати вас термінами, а поясню на простих словах. Це дві позиції в протилежні напрямки, по одній монеті.
Тобто ви купуєте BNB на споті і відкриваєте коротку позицію по цій же монеті на фючах. Тепер якщо ціна піде вгору, ви втратите на фючах, але покриєте втрату спотом (тобто монетою яку тримаєте), а якщо ціна піде вниз, ви втратите на споті, проте ваші втрати покриються короткою позицією (шортом) на фючерсах.
Іншими словами – ви не втратите якщо монета піде вверх і так само не втратите, якщо ціна піде вниз.
Для відкриття хеджа вам потрібно мати вдвічі більшу суму, на яку ви плануєте тримати монету, тобто якщо я хочу тримати 0.5 BNB і при цьому не хвилюватись за курс, я маю мати 1 BNB, щоб відрити дві позиції по 0.5 BNB. Також на біржах може бути комісія за утримання шорта, проте, зазвичай, якщо сума не надто велика, комісія менше долара і ви її навіть не відчуєте.
Розділ 3 – Як захеджувати монету ?
Я буду показувати на прикладі біржі Binance (якщо немає акаунта, можете зареєструватись за посиланням) та монети BNB. Проте ви можете використовувати любу іншу біржу, де є фючерси та монета, яка вам потрібна.
Наприклад, я хочу зехеджувати 15$ в BNB, значить мені треба мати на балансі мінімум 30$ + 1-3$ запасу на комісії.
Для початку купляємо монету на Споті, для цього загодите в спотовий гаманець (Binance Spot wallet) (див. скрін 3.1)
Потім робите покупку монети, як ви це робили завжди на об’єм, який вам потрібно закинути в подію X (див. скрін 3.1). Наприклад, якщо вам потрібно під подію 0.1 BNB, значить купляєте на споті на 0.1 BNB.
Далі заходите на Binance Features (див. скрін 3.3). І купляєте монети на об’єм однаковий до того, який ви тільки що придбали на споті.
Наприклад, для Telegram бота GraFun мені потрібно 0.6 BNB, я купив 0.6 BNB та вивів на гаманець бота а на Binance відкрив шорт на суму 0.6 BNB (див. скрін 3.4) і він вже зберіг мені 7$ через невелике падіння курсу BNB.
На цьому все, ця інформація допоможе вам зберегти гроші і регулярно брати участь в різних акціях, не хвилюючись, що ви втратите на курсі, не залежно від ринку. Якщо лишились запитання чи хочете щось додати, завжди раді бачити в нашому Telegram чаті.